fbpx

Wielokrotnie inwestorzy pytają nas o to dlaczego nasza pianka jest tak uznanym surowcem na świecie, porównują z produktami konkurencyjnymi …. A także z wełną ….

Każdorazowo staramy się nie wchodzić w dyskusje a jedynie rzeczowo pokazywać argumenty które dla każdego świadomego inwestora są wystarczające i przekonujące. Co tym razem?

Pewnego dnia dostaliśmy zlecenie na usunięcie izolacji wykonanej z wełny, przez dewelopera potencjalnie zniszczonej przez gryzonie …. Zlecenie o niewielkiej wartości jednak głębokie spojrzenie inwestorki skruszyło nasze skamieniałe serca ….

Już wstępne badanie kamerą termowizyjną wskazało, że coś jest na rzeczy i przemarzanie ściany nie jest wyłącznie kaprysem inwestorki.

Rozebraliśmy płytę gipsowo kartonową i naszym oczom ukazała się jeszcze w miarę przyzwoita izolacja z wełny

niestety niechlujnie wykonana, a w niektórych miejscach wręcz jej brak. Brak izolacji nie wynikał ze zniszczeń gryzoni a wyłącznie poprzez zaniedbania dewelopera.

Błąd w izolacji polegał na wypełnieniu wełną tylko przestrzeni pomiędzy krokwiami bez zastosowania zasady krycia krzyżowego. W niektórych miejscach, jak widoczne na zdjęciu szczeliny obok okna dachowego nie były wypełnione wcale!

Tak wykonana niby – izolacja spowodowała powstanie mostków termicznych zarówno na stelażu, jak też na wysokości krokwi i wokół okna dachowego.

Należy tu zwrócić uwagę, żę Icynene H2Foam Lite dzięki swoim właściwościom 120 krotnego rozrostu piany pozwala na dotarcie do najbardziej „zakręconych” zakamarków, których zaizolować tradycyjnymi metodami po prostu nie sposób!

Po całkowitym usunięciu wełny wykonaliśmy izolację przy użyciu pianki Icynene H2Foam Lite.

Po założeniu nowego stelaża

i płyt G-K

zyskaliśmy kolejnego zadowolonego Klienta.

Po 2 dniach dostaliśmy informację, że bez zmian nastaw na piecu C.O. oraz kaloryferach temperatura na poddaszu podniosła się o 4 stopnie Celsjusza. To kolejny dowód na to, że izolacja pianką Icynene to najlepszy wybór pozwalający na zdecydowaną obniżkę kosztów ogrzewania poprzez znaczące ograniczenie strat energii.

Pozdrawiamy serdecznie Pani Karolino !!