fbpx

Izolacja podłogi pianą pur

Podłogi i posadzki, obok dachów i ścian są kolejnym miejscem w budynku, przez które przenika zimno powodujące stratę ciepła (szacuje się, że wynosi ona 5%) oraz wilgoć sprawiająca, że powietrze w pomieszczeniach staje się nieprzyjemne dla człowieka, a korzystne dla rozwoju pleśni. Właściwe ocieplenie podłogi zwiększa komfort użytkowania domu oraz wpływa na wysokość rachunków za ogrzewanie.

Izolować podłogi można styropianem, można użyć mat izolacyjnych, a można też wykorzystać piankę poliuretanową. Właściwości piany Icynene (w tym wysoką odporność na ściskanie) sprawiają, że:

  • ze względu na najniższy współczynnik przewodzenia ciepła piany, grubość warstwy izolacji może być ograniczona,
  • ciągła i jednolita warstwa izolacji sprawia, że posadzka jest chroniona przed przesiąkającą do gruntu wodą opadową, przed wilgocią gromadzącą się w gruncie, zwłaszcza w trudnodostępnych wolnych przestrzeniach wokół instalacji, izolacja jest jednolitym monolitem,
  • świetnie nadaje się na materiał pod ogrzewanie podłogowe (dodatkowa ochrona i uzupełnienie systemu – pianka pur odbija ciepło) i wylewkę betonową.

Izolacja podłogi pianką pur to metoda szybka, łatwa i bardziej efektywna w porównaniu z tradycyjnymi metodami. W miejscowości Łódź i na terenie województwa łódzkie profesjonalne usługi wykonywania izolacji podłogi świadczy Izoconcept. Indywidualne podejście do każdego zlecenia, szeroka wiedza i bogate doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt i najnowocześniejsze środki (pianka zamkniętokomórkowa) sprawiają, że izolacja podłogi spełni swoje zadanie przez długie lata.