fbpx

Ocieplenia i izolacje dachów i poddaszy pianą pur

Nieocieplone poddasze bądź połać dachowa ocieplona w niewłaściwy sposób (istniejące szpary, mostki termiczne) oznacza ucieczkę ciepła z budynku, co dla użytkowników z kolei wiąże się z koniecznością stałego ogrzewania (by zapobiec zawilgoceniu i pojawieniu się pleśni) i wysokimi z tego tytułu kosztami. W ocieplenia dachu celu stosowano i stosuje się różne materiały – styropian, wełnę mineralną, folię termoizolacyjną oraz piankę poliuretanową.

Piana pur to najbardziej efektywne rozwiązanie dla ocieplenia dachu – daje gwarancję stabilności energetycznej przez długie lata. Piana Icynene:

  • jest wytrzymała – pomimo upływu lat nie traci swoich właściwości, nie odkształca się, nie osiada,
  • dzięki natryskowej metodzie nakładania i konsystencji wypełnia wszystkie przestrzenie (także te trudno dostępne) i daje jednolitą ciągłą warstwę izolacji,
  • nie nasiąka wodą, pozwala przenikać parze wodnej,
  • jest spieniana środkami bezpiecznymi dla środowiska, nie emituje zapachów obcych ani toksyn.

Najlepsza piana na poddasze to piana otwartokomórkowa – lekka (nie obciąża dachu), elastyczna, o doskonałej przyczepności, sprawi, że poddasze stanie się suchym i cichym pomieszczeniem. Ocieplenie dachu pianką warto powierzyć autoryzowanym wykonawcom – choć wydaje się, że aplikacja środka izolacyjnego nie stanowi problemu, nieumiejętne nałożenie sprawi, że powstaną mostki termiczne i cenne i coraz droższe ciepło ucieknie.

Izolacja dachu pianą pur to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej inwestorów. Jeśli poszukujesz autoryzowanego wykonawcy w województwie łódzkie i w okolicach miasta Łódź, zapraszamy do Izoconcept!